Przejdź do strony z wysokim kontrastem

herb Manowo

Oficjalny serwis gminy

 

UWAGA:


Wysoki kontrast - wersja dla niepełnosprawnych

Nasz kanal TV

 

Szkoła plus

 

Zdalne nauczanie

 

Fundusze

 

Wsparcie Seniorów z Gminy Manowo

 

Fundusze

 

Budowa Drogi

 

Termomodernizacja

 

WOJSKOWA KOMENDA UZUPEŁNIEŃ W KOSZALINIE

 

Gmina nad Radwią

 

Baza Organizacji NGO

 

SISMS

 

Baza Organizacji NGO

 

Pomorski Krajobraz Rzeczny

 

Spływy Kajakowe

 • Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
 • Pic 12
 • Pic 13
 • Pic 14
 • Pic 15
 • Pic 16

Dziś jest: Czwartek 04 marca 2021, imieniny: Kazimierza i Łucji

Zachodniopomorski Program Antysmogowy

Działanie 2.14

Gmina Manowo informuje, że zamierza w imieniu mieszkańców przystąpić do projektu realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa II – Gospodarka Niskoemisyjna, Działanie 2.14 – Poprawa jakości powietrza – Zachodniopomorski Program Antysmogowy.

Projekt zakłada wymianę źródeł ciepła na mniej emisyjne w indywidualnych gospodarstwach domowych zarówno w domach jednorodzinnych i wielorodzinnych.

Projekt kierowany jest do osób fizycznych będących:

- właścicielem domów jednorodzinnych

- właścicielem mieszkań w domach wielorodzinnych,

- najemca mieszkań w domach wielorodzinnych (posiadający tytuł do lokalu mieszkalnego oraz prawo do dysponowania lokalem na cele projektu w okresie realizacji i trwałości projektu).

Projekt może dotyczyć jedynie likwidacji źródła ciepłą opartego o spalanie węgla (piece i kotły węglowe) i :

 1. podłączenie do instalacji sieci ciepłownicze

lub

 1. zastąpienie zlikwidowanego źródła nową jednostką wytwarzania energii cieplnej w pierwszej kolejności na jednostkę wytwarzającą energię ze spalania gazu , dotyczy to obszarów zgazyfikowanych, tam gdzie korzystanie z energii gazowej jest uzasadnione ekonomicznie, a w drugiej kolejności inne źródła ciepła spełniające normy.
 1. przypadku otrzymania przez Gminę dofinansowania osoby fizyczne zainteresowane przystąpieniem do projektu będą mogły otrzymać wsparcie w wysokości 7500 zł kwota zryczałtowana na jedno indywidualne gospodarstwo domowe.

 

Działanie 2.15

Gmina Manowo informuje, że zamierza w imieniu mieszkańców przystąpić do projektu realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa II – Gospodarka Niskoemisyjna, Działanie 2.15 – Termomodernizacja budynków jednorodzinnych – Zachodniopomorski Program Antysmogowy, których będzie beneficjentem.

Projekt kierowany jest do osób fizycznych będących właścicielem domów jednorodzinnych z przeznaczeniem na termomodernizację budynku wraz z wymianą źródła ciepłą w dwu wariantach:

 1. częściową termomodernizację budynku jednorodzinnego wraz z likwidacją istniejącego źródła ciepła opartego na spalaniu węgla (piec/kocioł węglowy) i podłączenie do istniejącej sieci ciepłowniczej lub zastąpienie zlikwidowanego źródła nową jednostką wytwarzania energii cieplnej (w pierwszej kolejności na jednostkę wytwarzającą energię ze spalania gazu, dotyczy to obszarów zgazyfikowanych, tam gdzie korzystanie z energii gazowej jest uzasadnione ekonomicznie a w drugiej kolejności inne źródła ciepła spełniające normy).

Wysokość wsparcia – kwota ryczałtowa 25 000 zł.

lub

 1. pełną modernizację budynku jednorodzinnego wraz z likwidacją istniejącego źródła ciepła opartego o spalanie węgla (piec/kocioł węglowy) i podłączenie do istniejącej sieci ciepłowniczej lub zastąpienie zlikwidowanego źródła nową jednostką wytwarzania energii cieplnej ( w pierwszej kolejności na jednostkę wytwarzającą energię ze spalania gazu , dotyczy to obszarów zgazyfikowanych , tam gdzie korzystanie z energii gazowej jest uzasadnione ekonomicznie, a w drugiej kolejności na inne źródła ciepła spełniające normy).

Wysokość wsparcia – kwota ryczałtowa 50 000 zł.

 

UWAGA:

 1. Osoba fizyczna może przystąpić do jednego projektu, tj. Działania 2.14 lub Działania 2.15
 2. Projekty kierowane są do osób fizycznych, które nie korzystały z dotacji udzielanych w ramach Programu Czyste Powietrze
 3. Osoby fizyczne zainteresowane przystąpieniem do projektów proszone są o wypełnienie i złożenie ankiet, które można pobrać ze strony manowo.pl, zakładka Ochrona Środowiska
 4. Zgłoszenie źródła ciepła do wymiany nie gwarantuje otrzymania wsparcia na działanie objęte projektem
 5. Okres realizacji projektu od 2020 r. do 2023 r.

Ankietę należy składać do dnia 6 czerwca 2019 r. w Urzędzie Gminy Manowo – ochrona środowiska (pok. 18), promocja i rozwój gminy (pok. nr 5) lub drogą elektroniczną na adres e-mail: ochrona.srodowiska@manowo.pl, promocja@manowo.pl

Osoby do kontaktu:

Magdalena Osińska - Śliwa, tel. 94 318-32-21

Dorota Zwiefka, tel. 94 318-31-49

Ankieta 2.14

Ankieta 2.15

BIP

e-Urząd

elektroniczny samorząd

mapa

Gospodarka odpadami

Kącik Przedsiębiorcy

Rozlicz PIT w gminie Manowow gminie Manowo

Pitax

Rozwój Miast

Dzienniki ustaw

Monitor Polski

galeria zdjęć

Straż Gminna

Agencja Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa

Agencja Nieruchomości Rolnych

radew

Odwiedziło nas:

5032390

Obsługa techniczna
ALFA TV

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia